Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

...które modeluje Twoją sylwetkę.

Najnowsze odkrycie medycyny estetycznej to kriolipoliza lub krioliza – unikalna technologia umożliwiająca nieinwazyjne modelowanie sylwetki poprzez ekspozycję tkanki tłuszczowej na zimno. Zabieg polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych. Powoli wypiera z rynku inwazyjną, niebezpieczną i bolesną liposukcję.To metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Kriopoliza Cool Tech

Jak wygląda zabieg?

Czy zabieg jest bolesny?


Zabieg nie wymaga robienia badań ani żadnych przygotowań. Trwa od pół godziny do godziny. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę (fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową) do komory, w której znajdują się płytki chłodzące. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Po przyłożeniu do skóry, oprócz procesu chłodzenia, zasysając tkankę, redukuje przepływ krwi, co z kolei zwiększa precyzję chłodzenia na wybranym obszarze. Czujniki temperatury wbudowane w aplikator są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod skórą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco: – bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów. – pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę. Zależnie od powierzchni ciała, która zostanie poddana działaniu terapii, konieczny może być więcej niż jeden zabieg.
CoolTech posiada wydajne generatory zimna, które bardzo szybko osiągną optymalną temperaturę zabiegu. Kriolipoliza CoolTech nie wymaga powtarzania zabiegów dla osiągnięcia zadowalających efektów. Prezentowany zabieg jest w stanie zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej o ok. 30-40%. Ostateczne rezultaty będą widoczne już po kilku miesiącach. Należy pamiętać, że niezwykle ważne jest stosowanie zdrowej diety oraz odpowiedni stopień aktywności fizycznej w celu zwiększenia i utrwalenia rezultatów. Metoda polecana jest przede wszystkim osobom, które pomimo aktywnego trybu życia oraz restrykcyjnej diecie nie mogą poradzić sobie z nadmiarem niepożądanej tkanki tłuszczowej w obszarze ud, brzucha, bioder lub podbródka. Kriolipoliza nie jest metodą do walki z otyłością, lecz do miejscowego usuwania tłuszczu.
Zabieg jest nieinwazyjny i raczej bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. W przypadku niektórych osób może też wystąpić na krótko osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi. Możę się pojawić niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu.

Co się dzieje po zabiegu?

Dla kogo jest kriolipoliza?

Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Częstotliwość wykonywania zabiegów w serii – z uwagi na to, iż rezultaty widoczne są dopiero po ok. 3 tygodniach od zabiegu, kolejny zabieg na ten sam obszar można wykonać nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni od zabiegu poprzedzającego. Dopiero po czterech miesiącach można oglądać finalny efekt.. Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.
Na pewno nie dla osób chcących się pozbyć tkanki tłuszczowej z dużych obszarów. Efekty kriolipolizy najlepiej widać na małych obszarach. Zabieg jest najczęściej stosowany w trzech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder i górnej partii ud. Nie poleca się jednak kriolipolizy osobom, które chcą zredukować obwód ud, bioder czy pozbyć się tłuszczu z dużych powierzchni ciała.

Zalety kriolipolizy:

• wyklucza przekroczenie bariery skóry – zabieg bezinwazyjny
• nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, urlopu itp.
• wygodny i bezpieczny
• nieliczne przeciwwskazania do stosowania
• skuteczny!!!

Skutki uboczne:

Na skutek działania podciśnienia i niskiej temperatury do 10 stopni C, można zaobserwować:
• miejscowy dyskomfort i napięcie w miejscu przyłożenia głowicy na skutek działania podciśnienia;
• po zabiegu w miejscu przyłożenia głowicy widoczne zaczerwienienia i zasinienia ustępujące od kilkunastu minut do kilku godzin po zabiegu;
• możliwe siniaki przy bardziej wrażliwej skórze ustępujące po kilku dniach;
• możliwy lekki obrzęk i bolesność miejsc poddanych zabiegowi utrzymujący się max do 48 godz po zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu:

Z uwagi na to, że do komory głowicy zasysana jest jedynie skóra i tkanka tłuszczowa, nie istnieje ryzyko przeziębienia organów wewnętrznych. Takie ryzyko istniałoby jedynie w przypadku chłodzenia tradycyjną głowicą krio do zabiegów miejscowych, ale w przypadku kriolipolizy nie musimy się obawiać tego ryzyka.

Przeciwwskazania:

• pacjenci z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG;
• choroby wątrobowe, zapalenie i infekcje wątroby
• ciąża i karmienie piersią
• choroba Raynauda
• ostra pokrzywka pod wpływem zimna
• krioglobulinemia
• napadowa hemoglobulinuria z zimna
• hipoproteinemia
• zaawansowana cukrzyca u osób starszych
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
• zaburzenia krążenia
• choroby skóry (grzybicze, wirusowe, zakaźne)
• nowotwory
• niewskazana dla dzieci, osób szybko marznących, nadwrażliwych na zimno.
Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net
Rezerwacja
INSTAGRAM