Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

„Wydaje się, że nie może być nic łatwiejszego niż codzienny, rutynowy zabieg mycia głowy. Jednak ciągłe, nieprawidłowe oczyszczenie skóry głowy i włosów może skutkować powikłaniami takimi jak: rozdwojone końcówki, suchość, kruszenie i wypadanie włosów”- podpowiadają nasi styliści Ania i Dominik
                                                           Kilka wskazówek jak prawidłowo należy myć głowę

1 Płukanie wstępne

Przed aplikacją szamponu na skórę głowy, zaleca się dokładnie spłukać włosy samą wodą. W ten sposób dajemy możliwość otworzenia się łusce włosa i zwiększenia efektów oczyszczających szamponu.

woman-morning-bathrobe-bathroom
2 Ochrona końcówek

Uwaga! Dla właścicielek długich włosów: Aby ochronić końcówki włosów przed przesuszeniem, podczas mycia użyj zwykłej odżywki do pielęgnacji włosów. Po prostu nanieś ją na końcówki przed pierwszym umyciem włosów szamponem.

3 Mycie pianą.

Pomyłką nie do wybaczenia jest polewanie całej głowy szamponem. Aby nie uszkodzić włosów, nalej około ¾ łyżki szamponu na dłoń, wymieszaj z wodą, palcem wolnej ręki zrób delikatną pianę i aplikuj bezpośrednio na włosy. Nie myśl, że większa ilość szamponu pomoże Ci lepiej umyć włosy, na pewno skutecznie je przesuszy.
4 Więcej delikatności

Twoje ruchy powinny być bardzo delikatne i łagodne, żeby nie uszkodzić całego włosa. Wilgotne włosy są bardziej podatne na mechaniczne uszkodzenia.
Najpierw masuj opuszkami palców skórę głowy, przez co zwiększysz przepływ krwi do cebulki, a tym samym zwiększy się wzrost i odżywienie włosa. Następnie zaaplikuj pianę  szamponu na całej długości włosa, możesz je delikatnie pougniatać, ale pod żadnym pozorem ich nie trzyj.

5 Odżywka do włosów – nie dla skóry

Niezbędnym etapem pielęgnacji włosów jest użycie odżywki lub balsamu do włosów. Przed użyciem tego środka należy delikatnie odsączyć włosy, żeby nie rozcieńczać odżywki z wodą. Odżywka ma za zadanie zamknąć łuskę włosa i tylko na włosy powinna być aplikowana, ponieważ nie ma żadnego wpływu na skórę głowy. Nie zmywaj odżywki od razu, poczekaj 2-3 minuty, żeby odpowiednio podziałała na włosy.

 

6 Płukanie

Spłukuj odżywkę letnią wodą, pozwoli to zamknąć łuskę włosa, doda włosom dodatkowy blask i gładkość.

7 Częstość mycia

Częstość mycia zależy od typu włosa i stylu życia: tłuste włosy trzeba oczyszczać codziennie lub co drugi dzień. Włosy suche i normalne wystarczy myć 3 razy w tygodniu. Ogromne znaczenie ma również woda: bardzo twarda woda pozbawia włosy blasku i zwiększa podatność na kruszenie. Dla jej zmiękczenia można stosować specjalne filtry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rezerwacja
INSTAGRAM